RUČNÍ VAKUOVÁ ANTICELULITNÍ MASÁŽ
– 60 minut včetně anticelulitního zábalu
Vakuová baňková masáž je svou podstatou způsob, jak pomocí podtlaku „rozbíjet“ nežádoucí obsah podkoží lidského těla. Stejně efektivně dokáže tato procedura zpevnit celé tělo, vyhladit pokožku, výrazně eliminovat vrásky, uvolnit a „popohnat“ krevní oběh a zmírnit či úplně odstranit různé druhy bolestí.
U anticelulitní masáže je nejdůležitější, aby byl podpořen návrat lymfy do uzlin. Toho lze docílit jak masážními přístroji, tak i manuální masáží. Ve většině případů lze po 2 - 3 ošetřeních vidět první výsledky, po první masáži bude pokožka pevnější a vyhlazenější.
Optimálních výsledků u této metody se docílí při aplikací 2-4 masáží během jednoho měsíce. Při běžném výskytu dolíčků by se správně měl užívat termín celulita (nezaměňovat za celulitidu, což je nesprávně a velice často užívaný název – tento výraz je ve skutečnosti medicínským termínem, který označuje buněčný zánět kůže - tedy patologický stav, který by měl být ošetřován pouze medicínsky)
V počátečních stadiích je celulit, tedy běžná pomerančová kůže převážně kosmetickým problémem. S přibývajícím časem se ale může rozvinout až do problémů zdravotních, jakými jsou otoky, popraskané žilky, křečové žíly a podobně.
Účinky ošetření:
- odstranuje celulit
- zpevňuje pokožku
- zeštíhluje problematické partie 1 cm - 2 cm během jednoho ošetření
- zpevňuje ochablé tělesné partie (stehna, hýždě, břicho, ,ruce , záda....)
- pročištění organismu od toxinů a odpadních látek
- v případě aplikace na břiše, podbřišku nebo zádech se příznivě ovlivňuje funkce různých orgánů (játra, ledviny, žaludek, žlučník, slezina, vaječníky)
- odstraňuje bolesti v různých partiích
Průběh masáže:
Poté co je postižená oblast zahřáta ruční masáží, jsou aplikovány plastové baňky.
Baňky se přikládají přímo na kůži, která se natře olejem. Díky podtlaku se baňka jemně přisaje, pohybuje se s ní na patřičném místě a tím dojde k silnému prokrvení pokožky. Pokožka díky tomu může lépe dýchat a zásobovat se živinami. Příznivě se tím ovlivní průtok krve a lymfy v hlouběji uložených tkáních. Podtlak narušuje tukové buňky, které se odplavují lymfatickým systémem z těla, tím dochází k odplavování toxinů a nežádoucích látek, pokožka se omlazuje, vyrovnává a regeneruje, čímž dochází k úbytku tukové tkáně. Pokožce se navrací elasticita a zpevňuje se ochablé podkožní vazivo. Nežádoucí efekt se může dostavit u klientů s citlivejší nebo s povadlejší pokožkou.Tato metoda může způsobit modřiny na kůži, ty však do pár dnů zmizí.
Po ukončení masáže následuje anticelulitní zábal. Během jeho 15ti minutového působení pod fólií dochází k pocení, čímž se roztahují povrchové kapiláry a tím opět dochází k podpoření odbourávání podkožního tuku.
Kontraindikace:
- nemoce kůže
- křečové žíly
- vysoký tlak
- nádorová onemocnění
- těhotenství
Celulita,
tedy pomerančová kůže postihuje 90 % žen. Celulita postihuje většinou ženy, jelikož mají jinak uspořádané podkoží než muži.
Na vzniku celulity se podílejí nejčastěji dva faktory: nedostatečná činnost krevního oběhu a lymfatického systému. Podkožní vazivo (elastin a kolagen) postupně ztrácí svou pružnost a pevnost, a dovolují tak podkožním tukovým polštářům dostávat se na povrch. „Kromě toho tukové polštáře následně začínají utlačovat mízní cévy a i krevní kapiláry v podkoží se začínají hromadit otok, dalším stádiem celulity může být i výskyt křečových žil.
Dieta a zdravý životní styl může její výskyt sice omezit, její výskyt ale vyvolávají především toxiny a škodliviny uložené v tucích.
Ve většině případů s boji s celulitou pomůže souhra těchto 3 faktorů:
- rozumné stravování a nastolení správného trávení (tím je myšleno odstranění zácpy a dalších jiných zažívacích potíží)
- sportovní aktivita (malá lehká cvičení)
- podpora toku lymfy různými způsoby např. (lymfodrenáž nebo pětiminutové kartáčování kůže přírodními materiály na sucho před sprchováním, dostatek nesycených a neslazenných tekutin – tedy ani příchutě a umělá sladidla, občasné detoxikace organismu, saunování, střídání studené a teplé sprchy, atd...)
Další faktory ovlivňující výskyt celulity:
hormonální nerovnováha (přirozeně i uměle vyvolaná), kouření, stres, věk, nadměrné užívání kávy, alkoholu, cukru, solených potravin, dehydratacei současně ale i přehnaný přísun tekutin – především sycených nápojů, atd....
Některá doporučení v boji s celulitou:
Odvod škodlivin z těla (dostatečný příjem tekutin- optimální je vypít 2-3 litry obyčejné vody, nebo bylinných čajů podporující lymfatický systém, očista organismu)
Velmi důležitou roli v péči o pokožku hrají vnější vlivy jako teplo, chlad či tlak. Nepodceňujte pravidelné saunování či různé druhy speciálních zábalů. Skvělý efekt má sprcha se střídáním teplé a studené vody. Doporučují se i přístrojové a ruční masáže, které výrazně prokrvují pokožku a rozproudí lymfatický systém. V superlativech se hovoří o kryosauně. Působení extrémně nízkých teplot má na kůži blahodárný vliv.
Různé způsoby masáže - osobně se mi velice osvědčila masáž baňkami a pak občasná masáž celého těla (2-3x týdně 10 minut bezprostředně před sprchováním. Kůže se jemně tře kartáčemi a žínkami z přírodních materiálů, vždy směrem odspodu nahoru směrem k srdci. Velice důležité je začít masáž na konečcích prstů u nohou, postupovat přes lýtko až k partiím na stehnech, hýždích nebo břiše, kde je problém největší. Nezapomenout ani masáž rukou a opět začít na konečcích prstů. Postupujeme směrem k podpaží. Oblast břicha masírujeme krouživými pohyby kolem pupíku ve směru hodinových ručiček.